CHEMICKÝ PEELINGChemický peeling je neinvazívna metóda ošetrenia v kozmetike a v estetickej dermatológií.

Podstata tohto revitalizačného, omladzujúceho ošetrenia spočíva v aplikácií ovocných kyselín v rôznej koncentrácií ( v kozmetike 10%-40%) a s rôznou hodnotou pH priamo na pokožku vo forme kúry. Na rozdiel od čisto biologického peelingu GREEN PEEL, kde sa používajú výlučne bylinky (viď sekciu Green Peel) je potrebných 4-8 aplikácií v daných časových intervaloch.
Účinkom pôsobenia ovocných kyselín dochádza k pomalému a postupnému oddeľovaniu pokožky, ktorá sa postupne „zošúpe“. Výsledným efektom peelingovej kúry je vyhladenie vrások, zlepšenie pružnosti podkožia, zlepšenie hyperpigmentácií, pomáha pri acne a mastnej pokožke, zmenšuje veľkosť pórov a pokožka nadobudne jemnejší vzhľad. Chemický peeling prípravkami Beauty Defect Repair patrí k najkvalitnejším prípravkom. Prípravky pevne naväzujú na seba a výrobca nezabúda ani na hydratáciu a domácu starostlivosť. Prípravky okrem koncentrácie sa líšia aj pH hodnotou, čo je tiež veľmi dôležité poznať kvôli optimálnemu výsledku. Chemický peeling BDR je cenovo dostupná, nenáročná metóda. V jesennej ponuke kozmetických ošetrení v salónoch chemický peeling má veľmi dôležité miesto hlavne ako revitalizačné, regeneračné ošetrenie.

  • Najprv pokožku dokonale očistíme prípravkom Re-move
  • Nasledovný krok je jedinečný – aby nedošlo k poškodeniu pokožky, prípravkom Re-cover vyrovnáme a zvýšime pH hodnotu pokožky na 9. Tento krok nám umožní rovnaké pôsobenie aplikovanej kyseliny po celej tvári.
  • Kyseliny vyberáme z 2 radov:
    • na jemnejšiu, citlivú pokožku aplikujeme prípravok Re-action natural v rôznej koncentrácií ( 10%-40%). Re-action natural je prípravok z ovocných kyselín.
    • na mastnejšiu, pórvotejšiu pleť aplikujeme prípravok Re-action deep v rôznej koncentrácií (10%-40%). Re-action deep je prípravok z kyseliny glykolovej, ktorá sa vyrába z cukrovej trstiny.
    • Koncentráciu zvyšujeme postupne a vždy začíname najnižšou, čiže 10%-nou kyselinou!
  • Po uplynutí doby pôsobenia kyselinu neutralizujeme prípravkom Re-turn a dôkladne umyjeme pokožku vlažnou vodou.
Nezabudnime, že chemický peeling aplikáciou ovocných kyselín alebo kyselinou glykolovou vysušuje pokožku, preto je nutná dokonalá hydratácia prípravkom Re-charge, alebo Re-charge Nano. K tomu, aby sme mohli zvyšovať koncentráciu aplikovaných kyselín je potrebné, aby sme nezabudli na domácu starostlivosť: zákazníčka by mala používať domácu prípravu, ktorá spočíva v nanášaní 10%-nej kyseliny glykolovej alebo ovocných kyselín na tvár 2-3x do týždňa